Cam Kesim Bölümü

Tesisimizde cam kesim (ölçülendirme) işlemlerini CNC kesim masalarında otomatik olarak yapmaktayız.

BOTTERO marka jumbo boy kesim hattımız yükleme robotu, CNC kesim, kırma masası, CNC lamine kesim masası olarak birbirine entegre 4 üniteden oluşmaktadır. 

INTERMAC marka olan makine boyu plakaların kesimini yaptığımız hattımız ise yükleme robotu, CNC kesim ve kırma masası olmak üzere entegre 3 üniteden meydana gelmektedir.

Tesisimizde bu hatlardan başka 2 adet jumbo boy CNC kesim masası daha bulunmaktadır.

Cam İşleme Bölümü

Ölçülendirme sonrasında üretilen cam, kullanılacak niteliklere sahip olmayabilir. Tesisimizde uyguladığımız yöntemler ve uygulanan işlemlerle camı kullanılacak alana uygun hale getirmekteyiz. Bu yöntemler; rodajlama, zımparalama, CNC uygulamalar, form verme, bizote, kumlama, delik delme gibi işlemlerdir.

Çift Cam Üretim

Çift cam hattımızda dış etkenlerin (ışık, ısı, ses, darbe etkisi vb. gibi) yaşadığımız mekanlara olan olumsuz etkilerini azaltmak, en aza indirgemek, güvenliği ön plana çıkarmak için değişik cam kombinasyonlarını kullanarak talebe göre özellikli çift cam üretimleri yapılmaktadır.

Yansıtıcılı (reflektif), güneş kontrol kaplamalı, bronz, füme, sinerji, konfor ve düz cam gibi çeşitli cam tiplerine uygulanan; talebe göre fabrikamızda temperlenerek ve/veya lamine şeklinde, ara boşluğuna gaz dolum işlemleri yapılabilen çeşitli çift cam seçenekleri bulunmaktadır.

Firmamız; tescilli ISICAM SİSTEMLERİ markasının çift cam yetkili üreticisidir ve bu isimle marka altında yaptığımız ürünlerde 10 yıl garanti vermektedir.

Temper Bölümü

Temperlenirken dış yüzeylerine basınç gerilimi, cam ortasına ise dolaylı bir çekme gerilimi kazandırmak için ısıtma ve soğutma aşamaları uygulanan cam, normal cama göre daha dayanıklı hale gelmekte, ısıl gerilmelere karşı direnci artmaktadır. Çok aşırı bir güce maruz kaldığı zaman zar büyüklüğünde parçalara ayrılması ve yaralanma riskini azaltması güvenlik camı olarak kullanılmasında en büyük etkendir.

Cam temperleme makinamız LAND GLASS marka yükleme, ısıtma, soğutma ve kontrol olmak üzere 4 üniteden oluşmaktadır. Her bir ünite entegre çalışan otomatik kontrollü konveyör sistemine sahiptir.

Lamine Bölümü

Lamine Cam, farklı kalınlıklardaki özel şeffaf bağlayıcı filmler (PVB) yardımıyla iki veya daha fazla cam plakaların ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Kırılma sonrasındaki cam saçılmaları ve cisimlerin geçişine karşı direnci nedeniyle gerek insan sağlığı gerekse hırsızlık ve saldırı benzeri güvenlik sorunlarının beklendiği yerlerde yaygın bir kullanım potansiyeline sahiptir.

Lamine cam hattımız LEWEI SCIENCE marka olup; yükleme, yıkama, birleştirme yerine taşıma, birleştirme, fırın, presleme, son kontrol ve otoklav olmak üzere entegre çalışan 8 üniteden meydana gelmektedir.