ISICAM NEDİR?

Isıcam Sistemleri, Şişecam Düzcam tarafından düzenli olarak denetlenen Isıcam Yetkili Üreticileri tarafından üretilen çift camın markasıdır.

Isıcam, iki veya daha çok sayıda cam plakanın aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında bir araya getirilmesi ile oluşur.

  • Isı yalıtımı
  • Güneş kontrolü
  • Gürültü Kontrolü
  • Emniyet ve/veya güvenlik

gereksinimlerinin birini ya da hepsini üç farklı serisi ve tercih edilecek ek özellikler ile karşılar.

Üretimde cam ve yan malzemelerin uygun kalitede ve miktarda kullanıldığının,

Üretimin sürekli olarak uygun şartlarda ve modern teknolojiler kullanılarak gerçekleştirildiğinin güvencesidir.

Isıcam Sistemleri C Serisi

Isıcam güvencesiyle üretilen standart düzeyde yalıtım ve tasarruf sağlayan klasik seridir.

Isıcam Sistemleri S Serisi

Yüksek nitelikli ısı kontrol kaplamalı Şişecam Low-E Cam’ları ile üretilen seridir. Sıradan çift camlara göre ısı kaybını % 50 azaltarak kışın yakıt masraflarını azaltır ve enerji tasarrufu sağlar.

Isıcam Sistemleri K Serisi

Yüksek nitelikli ısı ve güneş kontrol kaplamalı Şişecam Solar Low-E Cam’ları ile üretilen seridir. Sıradan çift camlara göre ısı kaybını % 50 azaltarak kışın yakıt, güneş ısısının içeriye girişini % 40 azaltarak da yazın klima masraflarını azaltır ve enerji tasarrufu sağlar.

ÖNEMLİ DUYURU

Sayın İş Ortağımız;

Çiftcam, Isıcam vb. ünitelerin montajında kullanılan montaj malzemelerinden kaynaklanan bozulmalarla ilgili garantiler, montaj yapan firmaların sorumluluğundadır.

Ozan Cam ürünlerinin üretim aşamasında ŞİŞECAM Onaylı Malzeme Listesinde yer alan bileşenleri kullanmaktadır. Ozan Cam olarak; hammadde girişinden sevkiyat aşamasına kadar gerçekleşen bütün prosesleri, sürekli  üretim takibi ve birimler arası kalite kontrol işlemleriyle denetlemekteyiz. Cam Esaslı Yalıtım Birimi (Isıcam, Çiftcam) üretiminde kullanılan birincil (butil) ve ikincil yalıtım macunları (polisülfid, poliüretan, cam dolgu silikonu) ile montaj malzemelerinin (strüktüler silikon, sızdırmazlık silikonu, derz dolgu silikonları, takoz altı silikonları vb.) teması halinde oluşabilecek reaksiyonlarla ilgili uyum testlerinin yapılması zorunludur.
Uyum testlerinin üreticilerin laboratuvarlarında yaptırılması, uygulamayı yapan montaj firmasının sorumluluğundadır.

Montaj işleminde kullanılacak malzemeler (strüktürel silikon, sızdırmazlık silikonu, derz dolgu silikonları, takoz altı silikonları vb.) asidik solvent içermeyen uygun malzemeler olmalıdır.

Yüksek derecede öneme sahip olan bu uyarı doğrultusunda hareket edilmesi gerekmektedir. Uyarı dışında yapılan herhangi bir işlemde, bozulmadan kaynaklı oluşabilecek durumların sorumluluğu uygulayıcı montaj firmasına ait olduğunu hatırlatırız.

 OZAN CAM VE AYNA TİC. SAN. LTD. ŞTİ.
GlassandMirorProcessing