ÇİFT CAM BÖLÜMÜ

Çift cam hattımızda dış etkenlerin (ışık, ısı, ses, darbe etkisi vb. gibi) yaşadığımız mekanlara olan olumsuz etkilerini azaltmak, en aza indirgemek, güvenliği ön plana çıkarmak için değişik cam kombinasyonlarını kullanarak talebe göre özellikli çift cam üretimleri yapılmaktadır. Örneğin; ısı yalıtımlı cam ile güneş kontrollü camın birleştirilerek her iki fonksiyonu aynı üründe bulmak mümkündür. Çift cam, plakaların alüminyum ara boşluk çıtası ile, plastik ve elastik dolgu maddeleri yardımı ile bir derinliğe çevresel olarak bağlanması sonucunda meydana gelir.

Alüminyum ara boşluk çıtasının kesme ve bükme operasyonu otomatik olarak yapılmaktadır. Üretilen alüminyum çıta nem alıcı ile doldurulduktan sonra köşe klipsleriyle birleştirilir. Çift camın ilk yalıtım maddesi butyl, çıtanın her iki tarafına otomatik makinada çekilir.

Çift camın birleştirme ve presleme operasyonu cam birleştirme makinasında yapılmaktadır. Otomatik ilerleyen bant üzerinde maksimum 2500 milimetre yükseklik ve 3000 milimetre genişlikte çalışan; yükleme, yıkama, kurutma, birleştirme, presleme ve son kontrol gibi entegre altı üniteden oluşmaktadır. Bu entegre hattan çıkan çift cam dolgu masasına aktarılır.

Çift cam kenar dolgu malzemesi (Thiokol, Poliüretan, Silikon) basınçlı sistem vasıtasıyla pompalanarak iki cam arasındaki çıta üstü boşluğuna sürülmek suretiyle operasyon tamamlanır.

Çift cam üretim hattında bulunan bütün makinalar (çıta kesme ve bükme, nem alıcı dolum, butyl çekme, otomatik çıta askısı, çift cam üretim hattı, dolgu pompaları) Best Makine üretimidir.

Yansıtıcılı (reflektif), güneş kontrol kaplamalı, bronz, füme, sinerji, konfor ve düz cam gibi çeşitli cam tiplerine uygulanan; talebe göre fabrikamızda temperlenerek ve/veya lamine şeklinde, ara boşluğuna gaz dolum işlemleri yapılabilen çeşitli çift cam seçenekleri bulunmaktadır.

Firmamız; tescilli ISICAM SİSTEMLERİ markasının çift cam yetkili üreticisidir ve bu isimle marka altında yaptığımız ürünlerde 10 yıl garanti vermektedir.