CAM KESİM BÖLÜMÜ

Tesisimizde cam kesim (ölçülendirme) işlemlerini CNC kesim masalarında otomatik olarak yapmaktayız.

BOTTERO marka jumbo boy kesim hattımız yükleme robotu, CNC kesim, kırma masası, CNC lamine kesim masası olarak birbirine entegre 4 üniteden oluşmaktadır. Müşterinin talep ettiği ölçüler sistem üzerinden kesim masasına aktarılır. Vakumlu kolları olan ve raylar üzerinde otomatik hareket eden yükleme robotu jumbo boy cam plakayı tanımlı stok bölgesinden alarak CNC kesim masasına taşır. CNC kesim köprüsü bilgisayarda ölçülendirilmiş plaka kısa sürede kesilerek kırma masasına aktarılır. Kırılarak birbirinden ayrılan camlar etiketlenerek sehpalara dizilir. BOTTERO CNC kesim makinamız jumbo boyutunda (3.21 x 6 metre) her türlü şekil ve ölçüde hatasız kesim yapabilme becerisine sahiptir.

BOTTERO lamine kesim masasında ölçülendirilecek lamine camlar aynı yükleme ünitesini kullanarak stok bölgesinden kesim masasına otomatik taşınır. Bu sistemde önce aynı anda çift taraflı cam kesimi yapılır sonra cam katmanlarının arasındaki özel bağlayıcı (PVB vb.) ısı yardımıyla eritilerek el değmeden kesim tamamlanır.

INTERMAC marka olan makine boyu plakaların kesimini yaptığımız hattımız ise yükleme robotu, CNC kesim ve kırma masası olmak üzere entegre 3 üniteden meydana gelmektedir. Müşterinin istediği formda şekilli, hatasız kesim yapar, özel cam kalıp ölçülerini tarama yolu ile bilgisayar ortamına aktarabilir. Müşterinin verdiği kalıbın ölçüleri taranarak, en kısa zamanda ürün bir sonraki operasyona hazır hale getirilir.