RODAJLAMA İŞLEMİ

GOLIVE marka yatay çift kenarlı rodaj makinalarımız max. 19 mm kalınlığına ve  4000×2500 mm ölçüsüne  kadar olan camların kenarlarını 90° perdahlama işlemi yapar.

Z.BAVELLONI marka dikey rodaj makinamız max. 19 mm kalınlığındaki camların kenarlarını 90° veya 45°eğimlerle perdahlama işlemi yapar.

FORM VERME İŞLEMİ

Şekilli camların ya da aynaların kenar ve/veya köşelerinin şekillendirme, perdahlama ve parlatma işlemleri yapılmaktadır.

BİZOTE İŞLEMİ

Z.BAVELLONI  marka makinamız  mobilya dekorasyon sektöründe kullanılan cam ve aynalara uygulanan bizote işlemini yapan makinadır. Cam ve aynaların yüzeyi istenilen genişlikte (max. 30 mm kadar) ve kenarları perdahlanmakta, bu da işlem gören ürüne dekoratif bir görüntü vermektedir.

WhatsApp Image 2019-01-24 at 12.17.05

ZIMPARA İŞLEMİ

TESİR marka olan bu makine,  bandı üzerine konan camın dört tarafını bir seferde kenar zımparası yaparak, keskin kenarlarını perdahlama yapar. Bir nevi kısmi rodaj işlemidir, kenar görüntüsü mattır.

DELİK DELME İŞLEMİ

TESİR marka makinamız ile muhtelif çaplardaki matkap uçlarıyla havşalı ve havşasız olarak delik delinmesi işlemini yerine getirir. Müşterinin talep ettiği tasarım ölçüleri bilgisayarına kaydedilerek kısa sürede çoklu delik operasyonu tamamlanır.

ŞEKİL VERME (CNC)

MAVİ JET marka su jeti kesim makinası 3 eksenli çalışan, max. 3×2 metre plaka cam veya aynanın üzerini delme, şekiller işleme ve yazı yazma gibi zor ve farklı operasyonları 200 mm. cam kalınlığına kadar tasarlanan çizim ölçülerini malzeme üzerine en doğru şekilde verir.

KUMLAMA İŞLEMİ

Kabin içinden geçirilen cam yüzeyinin kumlama yöntemi ile opak hale getirilme işlemidir. Max. 1400×5000 milimetre boyutundaki camı, ayarlanan bant hızı ile kabinden geçirdiği sırada elmas kum püskürterek operasyon tamamlanır.